fbpx

Womenlikeit.pl

Womenlikeit.pl Magazyn dla kobiet

Lifestyle

Dorastałaś w latach 90-tych ? 7 rzeczy które napewno pamiętasz

Kolorowe lata 90-te, jest to okres wspominany z wyjątkową nostalgią, mimo, że nie było to tak dawno.  W dzisiejszych czasach okres ten jest inspiracją dla ówczesnej mody, mimo tego, że w naszych torebkach nie ma już gazety,, Bravo, czy Popcorn” nadal możemy cofnąć się w czasie wspominając gadżety z tamtych czasów. A co Wam najbardziej zapadło w pamięć?
Przedstawiamy Wam kilka gadżetów charakterystycznych dla tych jakże kolorowych lat.

1. Tamagotchi

W dzisiejszych czasach znane główne z piosenki, ale kiedyś był to ulubiony gadżet nastolatków.
Elektroniczna zabawka z Japonii o której marzyło każde dziecko, miała w sobie wirtualne zwierzątko o które dzieciaki musiały dbać, karmić je, oraz po nim sprzątać.
Miałyśmy !

2. Kasety VIDEO

Zapominane już narzędzie które służyło do nagrywania programów telewizyjnych, bądz odtwarzania później różnych filmów z uroczystości rodzinnych, ale nie tylko. Jeżeli miałaś ulubioną bajkę, z pewnością dzięki  tej kasecie mogłaś się cieszyć jej odtwarzaniem setki razy!

3. Komórka

Jeżeli miałaś telefon komórkowy, to rządziłaś ! Fenomenem tych lat była Nokia 3310, która była obklejona w różne kolorowe diody z gazet.

4.Spodnie biodrówki

Dziś wolałabym już o nich zapomnieć, ze względu na ich niską talię, i dziwny krój.
Brzuch oczywiście musiał być obowiązkowo odsłonięty a muśnięta promieniami UV skóra z solarium idealnie opalona.

5. Karbowane włosy

Hit dyskotek i koloni. Karbowane włosy przypominały coś pomiędzy frytką a sprężynką, zanim na rynek weszły prostownice szopy były modne. Dziś mówimy temu stanowcze -NIE

6. Konturowanie ust

Kiedyś wglądało to zupełnie inaczej niż dzisiaj. Obrysowane ciemniejszą kredką usta dziś wyglądałby śmiesznie – w latach 90-tych było to cool !

7. Gazeta Bravo
W Polsce pojawiła się jako pierwsza w 1991 roku, co to był za HIT.  Lektura Bravo to był niemalże obowiązek każdego nastolatka. Znaleźliśmy w nim plakaty z gwiazdami, listy do redakcji , oraz niskiej jakości ,, modne gadżety”

A Wy jak wspominacie kolorowe lata 90-te ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *